юли 302013

F1 - GRAND PRIX OF HUNGARY 2013Двигателят Renault RS27 изведе Кими Райконен до второто място във вчерашното изключително горещо състезание в Унгария. Фантастично пилотиране и агресивна стратегия с две спирания в бокса помогнаха на финландеца да се изкачи от шеста позиция на старта до второто място на финала, изпреварвайки с 1,5 секунди Себастиан Фетел, който оформи триото на подиума.

Марк Уебър, който стартира 10-и, направи също толкова впечатляващо изкачване в класирането, пресичайки финала на 4-та позиция, печелейки за себе си и Infiniti Red Bull Racing-Renault много важни точки за шампионата.

Независимо от отличния старт на състезанието, Ромен Грожан успя да стигне само до шеста позиция на финала, след като получи наказание от преминаване през алеята пред боксовете заради изпреварване срещу Фелипе Маса, което стюардите счетоха, че не е било според правилата.

Пастор Малдонадо постигна най-добрия си резултат за сезона до момента, финиширайки на десета позиция и записa първата точка за своя отбор Williams F1 Team-Renault. Съотробникът му Валтери Ботас нямаше този късмет, финландецът отпадна в 45-ия тур заради проблем с хидравликата на неговия болид.

Двата болида на Caterham F1 Team-Renault пресякоха финалната линия, като Гидо ван дер Гарде и Шарл Пик завършиха съответно на 14-а и 15-а позиция.

Infiniti Red Bull Racing води класирането при конструкторите с 69 точки аванс пред Mercedes, трети са Ferrari, а четвърти Lotus F1 Team. Междувременно Фетел вече има 172 точки при пилотите, увеличавайки преднината си пред Райконен (134) и Алонсо (133).

Реми Тафин, шеф на екипа Renault Sport F1, отговорен за работата на пистата и връзката с отборите

„Високите температури подложиха двигателите на голям натиск по време на GP на Унгария. Но ние се справихме с предизвикателството и постигнахме надеждност за пример, която ни осигури финиширането на пет болида с двигатели Renault в Топ 10.

Намираме се точно по средата на сезона и сме щастливи да видим нашите отбори да продължават със значимия си прогрес. Infiniti Red Bull Racing-Renault и Себастиан Фетел увеличиха аванса си в двата шампионата, Кими Райконен се върна отново пред Фернандо Алонсо в класирането при пилотите, а Williams F1 Team-Renault записа първата си точка.

Поздравления за началото на сезона, а сега нека се насладим на лятното прекъсване, да отпочинем и да се върнем отново в най-добрата си форма, тъй като разликите са много малки. Междувременно всички ние се нуждаем от двигатели, които са надеждни и работят добре, за да се върнем на „Спа“ още по-силни.“